Dobór pleneru do zdjęć

Sezon wakacyjny w pełni, więc warto mieć przy sobie aparat fotograficzny. Nieważne gdzie mieszkacie, w pobliżu zawsze jest wiele miejsc na zdjęcia w plenerze, lecz gdy chcecie skorzystać z gotowych rozwiązań to mam dla was kilka pomysłów.

Pole maków / rzepaku / łubinu / chabrów

Jest to idealny pomysł ze względu na jeden kolor dominujący. Macie do wyboru czerwień, żółty, fioletowy i niebieski. Wybrana barwa będzie motywem przewodnim Waszej sesji i pod nią możecie dobierać strój i gadżety.

Szczere pole

Wydawałoby się ,że portrety w miejscu, gdzie dookoła wieje pustką, będą nudne. Jednak ten kto tak myśli to się myli! W przypadku takich zdjęć idealnie sprawdza się zasada: im mniej, tym więcej, im prościej, tym lepiej.

W wodzie lub pod wodą

Tu możemy spotkać się z oporem ze strony modela, który będzie protestował przed wchodzeniem do wody. To zdjęcia dla odważnych i spontanicznych osób. Takim, którzy dla świetnego efektu pójdą nawet w ogień

Na pomoście lub na brzegu

Jeśli jednak mielibyście problem ze znalezieniem śmiałków, możecie przenieść zdjęcia w przyjemniejsze miejsce, niedaleko wody, na przykład kładkę, molo lub pomost. Ewentualnie można po prostu przycupnąć na brzegu.

Na plaży

Zostajemy w tematach akwarystycznych. Szczęściarze Ci, którzy mieszkają na wybrzeżu. Dostęp całodobowy do nadmorskiej plaży to skarb dla fotografa.

Ściana

Ściana nadaje się do portretów utrzymanych w duchu minimalizmu. Jednolite zła pomogą skupić uwagę widza na osobie modela.

Miasto nocą

Miasto jest bardzo dobrym miejscem do robienia zdjęć. Ilość zakamarków, które skrywa, jest kopalnią inspiracji dla portrecistów. Nocne zdjęcia to nie lada wyzwania, gdyż dobry i naturalnie wyglądający portret w nocy wymaga od fotografa pewnych umiejętności.

Zdjęcia na tle innych zdjęć

Możesz mieć problem z odnalezieniem takiego miejsca. Najlepiej wybrać się na plenerową wystawę fotograficzną bądź polować na reklamy wielkoformatowe. Mogą być to roll-upy, nisko zawieszone banery czy citylighty przy przystankach autobusowych. Efekt przeważnie wychodzi nieziemski.

Plac zabaw albo wesołe miasteczko

Place zabaw najlepiej sprawdzają się w przypadku robienia zdjęć dzieciom nieumiejącym usiedzieć w miejscu. Idziemy z dzieckiem na plac zabaw i pozwalamy mu szaleć i ukradkiem robimy mu zdjęcia. Wychodzą bardzo naturalnie i przeważnie nieostro. Ale warto próbować do skutku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *