Dlaczego fotograf ślubny powinien być profesjonalistą?

Zajmując się najważniejszymi kwestiami dotyczącymi organizacji wesela niejedna para zadała sobie pytanie czy fotograf ślubny ma być profesjonalistą czy amatorem. Zdjęcia ślubne i weselne może tak naprawdę wykonać każdy z gości, rodzic, świadek czy kolega, ma to szczególne znaczenie dla osób nie dysponujących dużym budżetem na uroczystość. I choć rezygnacja z profesjonalnego fotografa z pewnością wiąże się z oszczędnościami to zalet fotografa profesjonalisty jest bezkonkurencyjnie więcej.

Umowa to umowa

Po pierwsze umowa. Z profesjonalistą wszystkie kwestie związane z organizacją przyjęcia, przedpłatą czy nawet anulacją reguluje umowa. Od znajomego czy członka rodziny może być ciężko wyegzekwować np. punktualność. Umowa zabezpiecza nas przed nieoczekiwanymi sytuacjami. Rzadko kto sporządzając umowę myśli o tym co w przypadku gdy będzie musiał zrezygnować z umówionej usługi, umowa reguluje zwrot pieniędzy w razie anulacji. Z rodziną zwykle nie spisuje się umowy.

Gwarancja to podstawa

Druga kwestia to bezpieczeństwo, że usługa zostanie staranie wykonana. Nie od dziś wiadomo, że aby być zadowolonym lepiej usługi zlecić profesjonaliście. Możemy być pewni, że fotograf będzie dysponował profesjonalnym sprzętem, uwieczni stosowane chwilę czy nawet zachowa trzeźwość.

Pozwolenie na fotografowanie podczas celebracji liturgicznej w takim wypadku to ksiądz jest gospodarzem kościoła, nie obsługa. W związku z tym, ksiądz może poprosić nawet o przedstawienie zaświadczenia dotyczącego ukończenia kursu liturgicznego, zezwalającego na rejestrację ślubu. Rzadko kiedy fotograf amator posiada takie zezwolenie.

Końcowe szlify

Następną bardzo ważną kwestią jest obróbka zdjęć, profesjonalni fotografowie zawsze poddają zdjęcia obróbce graficznej, żeby wyglądały dobrze nie tylko na monitorze, ale również na papierze. Dzięki temu zdjęcia nie będą za żółte czy za niebieskie, a odcień skóry nie będzie zbyt czerwony.

Profesjonalista wie także gdzie się podczas ślubu uwaga gości powinna być skupiona na parze młodej. Biegający po kościele czy sali weselnej fotograf nie robi dobrego wrażenia na gościach weselnych. Niestety uwagę może, odwrócić fotograf, który nie może znaleźć swojego miejsca. Konsekwencją tego są zazwyczaj złe kadry, na których będą widniały np. plecy kościelnego, bądź plecy Pary Młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *