Czy dobry aparat czyni Cię dobrym fotografem?

Nierzadko ludziom wydaje się, że jeśli kupią sobie porządny sprzęt to efekt wykonanej pracy będzie świetny. Nawet jeśli nie mają odpowiedniego przygotowania do wykonywania określonej pracy oraz umiejętności czy doświadczenia.

Tak jak porządny zestaw narzędzi nie zrobi z nikogo mechanika, tak dobry aparat nie wystarczy, aby zostać fotografem. Oczywiście porządny, drogi aparat fotograficzny robi świetne zdjęcia, które mogą zadowolić klientów. Jednak należy zdać sobie sprawę, że samo wykonywanie dobrych jakościowo zdjęć nie sprawia, że właściciel aparatu stanie się fotografem.

Profesjonalny, dobry fotograf potrafi ustawić klientów pod zdjęcie, dobrać odpowiednie warunki i tło, a także potrafi obrabiać zrobione zdjęcia. Natomiast osoba, która nie wie, że wykonanie dobrych zdjęć to dbanie o wszystkie szczegóły podczas fotografowania i później nie wykona zachwycających zdjęć.

Bez umiejętności ani rusz

Trzeba wiedzieć i pamiętać o tym, że wyjątkowość zdjęć nie zależy tylko od jakości sprzętu, ale także od umiejętności i podejścia do pracy fotografa.

Ważną kwestią jeśli chodzi o wykonywanie usług w postaci robienia zdjęć, o której należy pamiętać to zdobycie doświadczenia niekoniecznie na klientach, którzy płacą za zdjęcia. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że pierwsze dziesięć wykonanych zdjęć będzie dużo gorszej jakości niż setne bądź dwusetne zdjęcie.

Warto czas zdobywania doświadczenia poświęcić na robienie zdjęć nie w celu zarobkowym. Można takie zdjęcia robić znajomym czy rodzinie i sprawdzać swoje postępy.

Nie warto na początku drogi, kiedy nie jesteśmy profesjonalnym fotografem nakazywać płacenia za wykonane usługi. Niezbyt dobre zdjęcia, za które skasujemy określone pieniądze, mogą niestety odstraszyć naszych potencjalnych klientów bądź zrobić nam złą reklamę odnośnie naszych umiejętności.

Podsumowując należy powiedzieć, że kupienie dobrego, porządnego jak i drogiego aparatu oczywiście ułatwi nam robienie pięknych zdjęć, nie zrobi z nas natomiast profesjonalnego fotografa. Aby zostać porządnym i rozchwytywanym fotografem można zastanowić się nad zrobieniem kursu w tym kierunku. A na pewno trzeba zdobyć doświadczenie w zakresie robienia o obróbki zdjęć, aby wyglądały naprawdę dobrze zanim zaczniemy zarabiać na nich pieniądze.

Żeby zostać dobrym specjalistą w dziedzinie fotografii z pewnością trzeba poświęcić na to sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *